Bändikoolitus

Tartu muusikanädal 2015
Music Estonia ja BändiLabori bändikoolitus

Nagu eelnevail aastail, toimub selgi korral Tartu muusikanädala raames bändikoolitus.
Loe lähemalt 2015 aasta koolituse kohta ning tule peatselt tagasi, et kuulda, mis on meil varuks tänavu. 2015 koolituse teemadeks olid bändi/artisti iseseisev asjaajamine, helimehe roll stuudios ja klubis ning kommunikatsioon läbi erinevate visuaalsete lahenduste. Lisaks toimus Bändilabori eestvedamisel vestlusringid mentoritega.

Music Estonia esitleb / Fookus Live: “Muusika läbi kuulaja silmade”
Ütlus “Pilt kõneleb enam kui 1000 sõna” on vormilt ehk kulunud, kuid sisult endiselt üliaktuaalne. Visuaalne aspekt on palju enamat kui sõnumi illustratsioon, see näikse tänapäeval olevat oluline osa sõnumist endast. Kuidas luua ja arendada oma muusika ja artistliku persooni nähtavust kaasaegses inforuumis? Mida saab teha DIY meetodil ning millal on aeg kaasata kedagi professionaalsemat? Arutlevad veebipoe 311.ee omanik ning tuntud Eesti artistide Ewert and the Two Dragons’i ning Iirise manager Toomas Olljum, fotograaf Mart Vares ning veebilehtede loomise platvormi VOOG kasutajatoe spetsialist Mathias-Erik Tempel.

Panelistid:
Toomas Olljum – veebipoe 311.ee omanik ning EATTD ja IIRISe manager
Mathias-Erik Tempel – Voog, kasutajatoe spetsialist
Mart Vares – fotograaf, Vares Film
Paneeli juhib Virgo Sillamaa

Esitlus + Q&A: Helimehega stuudios ja laval
Kuidas valmistuda stuudiosessiooniks? Mida ootab helimees kontserti andma saabuvalt bändilt? Kas Eesti lavad on sama ägedad kui välismaa omad? Nendel teemadel arutavad noored ja hinnatud helirežissöörid Siim Tõnisson ja Rainer Koik.

Esitlejad:
Siim Tõnisson on Sinusiod stuudio helirežissöör, kes on salvestanud mitmeid viimase aja populaarsemate Eesti artistide plaate – Põhja-Tallinn, Mikk Mäe, Ott Lepland, Kristjan Kasearu & The Heft jt. Lisaks stuudiotööle on Siim ka hinnatud live-miksaja.

Rainer Koik on muusikaharidusega kontsert- ja stuudiohelirežissöör, kes on salvestanud/miksinud üle 30 albumi ning helindanud paljude kohalike bändide kontserte, neist tuntumad Zetod, Trad.Attack! ja Curly Strings. Helirežiiga on Rainer tegelenud pea 10 aastat ning rikastavaid kogemusi hankinud paarikümnest riigist erinevatelt festivalidelt ja kontsertidelt.

Lisaks räägivad kaasa Sandra Sillamaa (Trad.Attack!, Paabel, Ro:toro) ja Maarja Nuut.

Esitlus + Q&A: DIY bändi manageerimine
Palju on räägitud manageri tähtusest bändi arengus, kuid ometi on bände, kes manageerivad end ise…

Esitlejad:
Heiko Leesment – Sibyl Vane
Magnus Andre – Talbot
Kaspar Kalluste – Würffel

Vestlusringid BändiLabori mentoritega

Kostja Tsõbulevski on helilooja, produtsent, muusik. Mängib bassi ansamblis Vaiko Eplik ja Eliit ja salvestab hetkel oma uue postrock-hõngulise projekti Levski lugusid.

Raul Ojamaa mängib kitarri bändides Miljardid ja Levski ning muul ajal proovib kätt elektroonilise muusika loomisega. Teda huvitab produktsioon, sound ja vibe.

Borka on session-trummar, kes on vastutanud mitmete Eesti esiliiga-artistide (Tanel Padar & The Sun, Uku Suviste, Sofia Rubina, Kerli, Ines, Ott Lepland) rütmipartiide eest ning tegeleb aktiivselt stuudio- ja saatemuusikuna televisioonis.

Jaan Varts on kitarristina mänginud erinevaid stiile alates klassikalisest muusikast kuni death metalini. Ühtlasi on ta kokku puutunud helirežii ja elektroonilise muusikaga. Hetkel on Jaan ansambli Horricane kitarrist ja produtsent ning õpib Muusika ja Teatriakadeemias kitarriõpetajaks. Ta on mänginud ka ansamblites Recyle Bin ja Kala ning teinud koostööd mitmete tuntud Eesti artistidega (ERSO, Dave Benton, Vanilla Ninja jpt).

LIY (Live It Yourself) elustiil: Margus Alviste
Margus on mänginud bassi ansamblites Vanemõde, Just Knud Qvigstad, Funki Factori, Külalised, laval töötanud Marju Kuudiga, salvestanud partiisid erinevatele artistidele. Samuti on ta salvestanud erinevaid artiste ansamblist Apelsin kuni The Suni’ni välja. Hetkel salvestab ta oma albumit koos jazztrummar Ari Hoenigiga. Lisaks on ta ehitanud veel basskitarre (näiteks Raul Vaiglale, Mai Aganile jt).