Tartu muusikanädal algab homme avalike vestluste ja kontsertide ning festivali eelpeoga äri- ja kommuunikeskuses SPARK

Sel nädalal toimuvad Eesti kõige olulisemad muusika- ja tehnoloogia alased sündmused Tartus – esmakordselt leiab aset ärifestival sTARTUp Day Eesti Rahva Muuseumis ning kahel päeval toimub üle linna hulk põnevaid kontserte, avalikke vestlusi ja kohtumisi.

Tallinn Music Weeki kahepäevane sõsarfestival Tartu muusikanädal lükatakse käima homme, neljapäeval, 8. detsembril pop-up kontsertide ning muusika- ja tehnoloogia teemaliste vestlustega Tartu idufirmade kontorites ja kohvikus Krempel.  Kuni pärastlõunani kestvatel avalikel vestlustel lahatakse nii muusikamänedžeride igapäevatööd kui posthumanistliku kultuuri tulevikustsenaariume. Sõna saavad teiste seas briti veebiväljaande The Line of Best Fit poolt „muusikatööstuse kõige paremini riietuvaks meheks“ tituleeritud Andy Inglis, muusik Maarja Nuut ning kirjanik ja kriitik Berk Vaher. Muuhulgas leiab aset just mullusel Tartu muusikanädalal oma esimese etteaste teinud elektropopi artisti NOËPi lühikontsert.

Neljapäeva, 8. detsembri pärastlõunal toimub äri- ja kommuunikeskuses SPARK Tartu muusikanädala ning sTARTUp Day ärifestivali pressiüritus ja eelpidu, kus tervitussõnad lausuvad Tartu start-up ökosüsteemi arendaja Rein Lemberpuu, TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse juht Andres Kuusik ja Tartu muusikanädala ning Tallinn Music Weeki korraldaja Helen Sildna. Eelpidu juhib Comedy Estonia asutaja Louis Zezeran ning kontsertetteaste teeb Soome laulja-laulukirjutaja Suad.

N, 8. dets ajakava

9:00 VOOG Open Coffee (Raekoja plats 1), esineb Florian Wahl
11:00 – 14:00 Music Estonia brunch ja vestlused kohvikus Krempel (Rüütli 12)
11.00 Muusikamänedžer, kes sa oled?
Moderaator: Henrik Ehte
Kõnelejad: Nick Triani, Stefan Juhlin, Maarja Nuut
12.00 Presentatsioon: tuuri manageerimine: Andy Inglis
13.00 Posthumanistliku kultuuri võimalikkusest
Moderaator: Berk Vaher
Kõnelejad: Hendrik Luuk, Martin Järvekülg, Martin Voltri, Florian Wahl
15:00 sTARTUp Day ja Tartu muusikanädala eelpidu SPARKis (Narva mnt 3), esineb Suad (FI)
17:00 Mooncascade Music Talk (Narva mnt 9)
Priit Salumaa intervjueerib Andres Kõpperit
Live: NOËP
19:00 Mobi Lab Design Friday neljapäevak (Akadeemia 3), esineb Hanf Kung

Reedel, 9. detsembril toimub Eesti Rahva Muuseumis Tartu ülikooli eestvedamisel esmakordselt rahvusvaheline ärifestival sTARTUp Day, kus teiste seas esinevad Youtube’i sensatsioon Christian LeBlanc ja virtuaalreaalsuse visualiseerija Keiichi Matsuda. Lisaks ettekannetele saab osaleda praktilistes töötubades, tutvuda ülikooli ja idufirmade uute toodete, teenuste ja tööpakkumistega ning elada kaasa tudengite äriideede konkursile.

sTARTUp Day jätkupidu peetakse 9. detsembri õhtul Tartu muusikanädala klubiõhtul Eesti Rahva Muuseumi vanas näitusemajas Kuperjanovi tänaval. Kahes saalis astuvad üles Soome-Tšaadi päritolu laulja-laulukirjutaja Suad, spirituaalse techno saadik Moa Pillar Venemaalt, meie noir-räppar reket, kitarriroki supergrupp Dead Furies, räpikamp Hanf Kung, ghostpopi artist Florian Wahl ning äsja uue EP avaldanud biidimeister Paul Oja.


R, 9.dets ajakava

9.00-17.20 sTARTUp Day ärifestival Eesti Rahva Muuseumis (Muuseumi tee 2)

20:00-03:00 Tartu muusikanädala klubiõhtu ERMi endises näitusemajas (J. Kuperjanovi 9)
20:00 Uksed, DJ Kersten Kõrge, DJ Robert Kähr
20:30-21:00 Dead Furies
21:15-21:45 Moa Pillar (RU)
22:00-22:30 Florian Wahl
22:45-23:30 Suad (FI)
23:45-00:30 Hanf Kung
00:45-01:30 Paul Oja
01:45-02:30 reket

 
Valikut Tartu muusikanädala vestlustest ning kontsertidest saab otseülekandena vaadelda Postimehe veebis 

Tartu muusikanädala klubiõhtu piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ning e-poes.

Eelmüügist on õhtu pileti hind 8 eurot, kohapeal 10 eurot. sTARTUp Day ärifestivali käepaelaga on pileti hind kohapeal 8 eurot. Telia klientidele kehtib 20% soodustus eelmüügi piletitest.
8. detsembri pop-up-kontserdid ja avalikud vestlused on kõigile huvilistele tasuta.

sTARTUp Day konverentsi pääsmed on tänaseks välja müüdud.
Tartu muusikanädalale panevad õla alla Tartu linn, sTARTUp Day, Telia ja Spotify, Hektor Design Hostels, Eesti Meedia, MOE, Fritz-Kola ja Club-Mate, HeyDay Organic, Kokomo Coffee Roasters

sTARTUp Day ärifestivali korraldavad Tartu ülikooli eestvedamisel Tartu linnavalitsus, Tartu Teaduspark, Tartu Ärinõuandla, Tartu Biotehnoloogia Park, Tartu Loomemajanduskeskus, Contriber ja sTARTUp-kogukond. Sündmust toetavad Startup Estonia, Swedbank, Pipedrive, Mooncascade, A. Le Coq, Fortumo ja Hedman Partners. Esinejaid aitavad kohale tuua EAS, Baltic-American Freedom Foundation, USA, Rootsi ning Hollandi saatkonnad ning Edu Tegu. Jätkupidu Tartu muusikanädal korraldab Musiccase OÜ.

Üritus Facebookis