Tartu muusikanädalal kuuleb tasuta pop-up kontserte ning avalikke arutelusid muusikamänedžeri argipäevast transhumanismini

 

Neljapäeval, 8. detsembril toimuvad Tartu muusikanädala avapäeva raames kolmes ülikoolilinna kontoris, äri- ja kommuunikeskuses SPARK ning kohvikus Krempel muusika- ja tehnoloogia sõlmpunkte harutavad avalikud vestlused ning pop-up-kontserdid. Muuhulgas leiab aset just mullusel Tartu muusikanädalal oma esimese etteaste teinud NOËPi lühikontsert.

Päev algab kell 9:00 veebirakenduse Voog kontoris hommikukohvi, kiluvõileibade ning Florian Wahli r&b ja vaporwave’i võnkeist laetud etteastega.

Kell 11:00 liigutakse kohvikusse Krempel Eesti muusika arendus- ja ekspordikontori Music Estonia kureeritud brantšile. Kuni pärastlõunani kestvat hilist hommikusöögimaratoni vürtsitavatel avalikel vestlustel lahatakse nii muusikamänedžeride igapäevatöö nüansse kui posthumanistliku kultuuri tulevikustsenaariume.

Mänedžeri igapäevatöö väljakutsetest räägivad teiste seas Soome indileibli Soliti vedaja ja A&R guru Nick Triani ning rahvusvahelise muusikaagentuuri Pitch & Smith juht Stefan Juhlin. Briti veebiväljaande The Line of Best Fit poolt „muusikatööstuse kõige paremini riietuvaks meheks“ tituleeritud Andy Inglis, kes vastutab teiste seas Jenny Hval’i ja East India Youth’i tuuride eest, demonstreerib, kuidas tuuri korraldada ning artist nii füüsiliselt kui psüühiliselt tervena koju tagasi tuua. Tehisintellekti kasvavast rollist loomeprotsessides ning senise olulisima inimeseks olemise tunnuse – kultuuri – võimalikkusest transhumanistlikes tulevikustsenaariumides räägivad kirjaniku ja kriitiku Berk Vaheri juhtimisel Tartu ülikooli materjaliteaduse teadur ja muusikaettevõtja Martin Järvekülg, geeniteadlane ja muusik Hendrik Luuk, disainer ja elektronmuusik Martin Voltri ning vaporwave’i artist ja popkultuuripuurija Florian Wahl.

Kell 15:00–16:00 toimub äri- ja kommuunikeskuses SPARK Tartu muusikanädala ning sTARTUp Day ärifestivali pressiüritus, kus muuhulgas esineb rokenrolli supergrupp Dead Furies. Kell 17:00 oodatakse kõiki huvilisi toote- ja tarkvaraarendaja Mooncascade ruumikasse kontorisse, kus Mooncascade’i kaasasutaja Priit Salumaa usutleb oma elektropopi projektiga NOËP fenomenaalset rahvusvahelist tähelepanu pälvinud Andres Kõpperit. Vestlusele järgneb mullusel Tartu muusikanädalal oma esimese avaliku etteaste teinud NOËPi lühikontsert.

Kell 19:00 toimub mobiilirakendusi arendavas ettevõttes Mobi Lab disainiprotsesse vaagiv arutelu Design Friday, kus sõna saavad nii disainerid kui tarkvaraarendajad. Vestluse lõppedes raputab muusika- ja tehnoloogiahuvilisi Tartu ja Tallinna uulitsate säravaima jõuguräpi kamba Hanf Kungi etteaste.
Reedel, 9. detsembril toimub Eesti Rahva Muuseumis Tartu ülikooli eestvedamisel esmakordselt rahvusvaheline ärifestival sTARTUp Day. Oma ärimudelite ülesehitamise kogemustest räägivad 40 kõneleja seas muusik Sandra Vabarna, Taxify kaasasutaja Martin Villig, üks maailma edukaim noorettevõtja Jamie Dunn, Youtube’i sensatsioon Christian LeBlanc ja virtuaalreaalsuse visualiseerija Keiichi Matsuda. Lisaks ettekannetele saab osaleda praktilistes töötubades, uudistada virtuaalreaalsuse ruumi, tutvuda ülikooli ja idufirmade uute toodete, teenuste ja tööpakkumistega ning elada kaasa tudengite äriideede konkursile.
sTARTUp Day jätkupidu peetakse 9. detsembri õhtul Tartu muusikanädala raames ERMi vanas näitusemajas Kuperjanovi tänaval. Välisesinejaist astuvad üles Soome-Tšaadi päritolu laulja-laulukirjutaja Suad ning spirituaalse techno saadik Moa Pillar Venemaalt. Eesti muusikat esindavad tundliku noir-räpi meister reket, kitarriroki supergrupp Dead Furies, räpikamp Hanf Kung ning ghostpopi artist Florian Wahl. Oma peagi ilmuva sooloalbumi kraami esitleb spetsiaalse dj-setiga Paul Oja. Peoõhtu baari eest vastutab  igapäiselt Genialistide Klubis tegutsev legendaarne Möku.


Tartu muusikanädala pop-up-ürituste ajakava.
9. dets sTARTUp Day lisainfo.

Tartu muusikanädala klubiõhtu piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ning e-poes.

 

AJAKAVA

9.00 Voog OpenCoffee Club (Raekoja plats 1)
Muusikaline loov- ja tehnoloogiainimeste kohvihommik. Esinevad Florian Wahl, kiluvõileivad ja mõnusalt lõhnav värske kohv.

 

11.00-14.00 Music Estonia brunch ja avalikud vestlused kohvikus Krempel (Rüütli 12)
Tehisintellekti rollist loomeprotsessides ning kultuuri võimalikkusest transhumanistlikes tulevikustsenaariumides räägivad kirjaniku ja kriitiku Berk Vaheri juhtimisel  materjaliteaduse teadur ja muusikaettevõtja Martin Järvekülg, geeniteadlane ja muusik Hendrik Luuk, disainer ja elektronmuusik Martin Voltri ning vaporwave’i artist ja popkultuuripuurija Florian Wahl.

 

15.00-16.00 sTARTUp Day ja Tartu muusikanädala eelpidu SPARKis (Narva mnt 3)
Live: Dead Furies

17.00 Mooncascade Music Talk (Narva mnt 9)
Priit Salumaa intervjueerib  Andres Kõpperit
Live: NOËP

19.00 Mobi Lab Design Friday neljapäevak (Akadeemia 3)
Live: Hanf Kung