Tõenäoliselt kõige rajum üritus sel aastal: sTARTUp Day

Eile, 28. novembril ilmus TÜ ajakirja erinumber ettevõtlusest, kus TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse juhataja, sTARTUp Day üks korraldaja Andres Kuusik rääkis ärifestivali sünnist ning kergitas katet eelseisvalt. 

Aasta tagasi ehk eelmise aasta oktoobris käis Andres Kuusik põhjanaabrite tehnoloogiakonverentsil  Slush’il ja juba paar kuud hiljem oli talle selge, et meil on vaja oma enda Slush’i. 2015. aasta detsembris said Tartu teaduspargi saalis kokku inimesed Tartu ülikoolist, teaduspargist, ärinõuandlast, loomemajanduskeskusest, biotehnoloogiapargist, Garage 48 Tartu Hubist ja Tartu linnavalitsusest.

“Siis tutvustasingi neile esimest korda plaani korraldada ühiselt ühe suure ürituse raames korraga kõik oma väikesed üritused, et tekiks sünergia. Samuti selleks, et ka muu maailm saaks teada, et Tartus on olemas nii hästi toimiv ettevõtluse toetamise tugi­süsteem. Kuna Tartu linnal on maailmas täiesti ainulaadne nimi, mis sisaldub sõnas start-up­, siis sai maimuke sealsamas endale nimeks sTARTUp Day.

See on ainulaadne ärifestival, kuna seda korraldades on TÜ eestvedamisel seljad pannud kokku ülikool, omavalitsus, kohalik ettevõtlustugisüsteem, kohalik ettevõtluskogukond ja lõpuks ka riik Startup Estonia näol. Kõik osapooled panustavad suhteliselt võrdselt. Sellist ühtsust ja koostööd erinevate asutuste vahel pole varem nähtud.

Peale ettekannete toimuvad paralleelselt kolmes erinevas ruumis seminarid, kus jagatakse praktilisi näpunäiteid ettevõtlusega alustamisest, tootearenduse, sotsiaalmeedia ja palju muu kohta.

Pealaval toimuvad demo-show’d, kus näitavad end Tartu ülikooli spin-off-ettevõtted ja Buildit’i ärikiirendis osalejad. Samuti valitakse kõigi silme all välja Eesti parimad iduettevõtted. Iduettevõtetega on hea võimalus lähemalt tutvuda demoalal, kus näitavad end enam kui neli­kümmend ettevõtet.

Ideelabori laval toimub Tartu tudengite äriideede võistlus «Kaleidoskoop» ning selgitatakse välja ka Eesti ­parim tudengite äriidee. Avatud on Virtual Reality Room, kus kõik huvilised saavad ise teha oma esimesed sammud virtuaalreaalsuses. Samuti toimuvad mitmed hackathon’id.

Kuna kohal on palju asjalikke noori inimesi, siis on igati loogiline, et üritusel osalevad ka ettevõtted, kes otsivad endale uusi töötajaid või praktikante. Sel õppeaastal otsustati igakevadine Tartu üliõpilaste karjääripäev korraldada juba detsembris ja nii toimub  sTARTUp Day raames «Ole rohkem» töömess.

“Usun, et sTARTUp Dayst kasvab lähiaastatel välja Baltimaade suurim ärifestival. Ja juba pärast esimest toimumist, 9. detsembril, alustavad terve järgmise aasta jooksul nii TÜ õppe­jõud kui ka eri inimesed Tartu linnavalitsusest ja ettevõtluse tugistruktuuridest oma ettekandeid silmade särades lausega: «Meil oli siin detsembris sTARTUp Day…, ega te juhuslikult ei osalenud sellel?». Siis järgneb sellele umbes viis minutit kirjeldust, kui raju see üritus oli olnud,” usub Kuusik.

Loe artiklit täismahus TÜ ajakirja erinumbrist

Lisainfo: www.startupday.ee