Blackjacki nõuanded, mida tasub meeles pidada

Tahaksin teiega jagada mõningaid teadmisi, mis mind ennast on blackjack online mängus edasi aidanud. (Iseenesest kehtivad samad põhimõtted muidugi ka tavakasiinos, ma olen lihtsalt rohkem online variantidega harjunud).

1. Pole vahet, kus sa lauas istud, kõik kohad on võrdsed, kuna kaartide järjekord on niikuinii juhuslik.

2. Ära kunagi osta kindlustust! Lihtsalt tunnista, et sinu võiduvõimalus on seekord väiksem – siin pole midagi vaja leiutada. Sul pole seda kindlustust vaja.

3. Pea meeles, et mida rohkem panuseid mängu paned, seda rohkem raha võid sa võita või ka kaotada. Progressiivne panustamissüsteem ei suurenda enamasti su võiduvõimalusi, kuna see sunnib sind panustama rohkem kui oled harjunud ja seega riskid suurema summa kaotamisega. Niisiis – jää panustamisstrateegia juurde, mis sulle endale mugavam ja õigem tundub.

4. Püüa vältida kaartide suhtes emotsionaalseks muutumist, kuna emotsioonid nagu viha, ahnus, hirm ja stress võivad viia sind ülearuste panuste ja emotsioonidest kantud vigade tegemiseni ning varjutada su esialgset strateegiat ja mängu. Seega külma närvi säilitamine on väga oluline. Üldiselt kehtib see reegel ka muudes eluvaldkondades, seega ju ei midagi uut, aga vahel kipub ununema.

5. Alati hoia endaga kaasas “basic strateegia” tabel. See on üpris levinud ja paljud veebilehed pakuvad neid erinevate pakkide arvuga mängude kohta. Selles mõttes on blackjack online parem valik, eriti algajale – saad selle tabeli/kaardi lihtsalt välja printida ja seda meelespeana enda ees hoida. Tavakasiinosse minnes tuleb see pähe õppida. See väike, kuid väga kasulik ülevaade näitab täpselt ära, milliste kaartide kombinatsiooni puhul mis käik valida ja samuti, millised käigud teha, arvestades diileri käes olevat kaarti. Nende kombinatsioonide tundmine vähendab tunduvalt kasiino eelist mängija ees ja võiduvõimalused peaksid oluliselt suurenema.

6. Kui sul on “basic strateegia” tabel olemas, on seal juba erinevate kombinatsioonide lahendused näidatud, kuid toon siin välja paar olulist käiku, mis sageli jäetakse tegemata.

Esiteks – alati vali “Hit”, kui sul on käes “pehme 18” (äss ja 7) ja diileril on avatud kaart 9 – see on üks suur viga, mida ka kogenud mängijad teevad. Kellelegi ei meeldi valida “Hit” kui käes on 18, kuid kui diileril on käes 9, siis 28% tõenäosusega on nende järgmine kaart 10 või äss. Seetõttu on alati tark valik “pehme 18” puhul valida “Hit”. Kui sa seda ei tee, annad kasiinole 8,3% eelise. Ning pea meeles, et sama reegel kehtib ka juhul, kui sul on käes “pehme 18” ja diileril on avatud kas 10 või äss.

Ja teiseks – veel üks viga, mis sageli mängijatel ette tuleb on see, kui sul on käes “pehme 18” ja diileril on 6, aga sa ei vali “Double”. Kui diiler näitab et tal on käes 6, siis on tal umbkaudu 42% võimalus “lõhki minna” ja seega on sul palju paremad shansid kui sa valid “Double down” ja saad veel ühe kaardi juurde. Iga kord kui valid sellises olukorras “Stand”, annad kasiinole 10% eelise.

. . .

Niisiis kokkuvõtvalt – ütleksin, et blackjack online on minu arvates parim valik strateegia õppimiseks, sest see annab hea võimaluse “spikerdada”. Ilmselt sai nüüd piisavalt materjali, mida saab selles mängus edukalt rakendada.

Soovin teile head mänguõnne!