Kolm kasiinomängu, kus vajad õnne või intuitsiooni

Mis on esimene mäng, mis tuleb kasiinodest mõeldes pähe? On see pokker? Või hoopis rulett? Vahest mänguautomaadid?

Ükski vastus pole vale, kuigi selline kasiinod, kus oleks vaid need kolm mängu, oleks väga igav. Inimestele meeldib mitmekülgsus. Üks soovib oma mõistuse proovile panna, aga teised soovivad asjad saatuse hooleks jätta.

Kasiinomängud võib jaotada kahte gruppi – mänguautomaadid ning lauamängud. Lauamänge võib jaotada mitmeti, ent põhimõtteliselt jagunevad nad veel kahte suurde gruppi, millest üht võiks kutsuda puhasteks õnnemängudeks (kus kõik sõltub juhusest) ja teist gruppi võiks kutsuda strateegilisteks mängudest (mis on enamasti kaardimängud).

Vana hea õnnemängu näitena võib tuua bingo, mille reegleid teavad paljud juba lapsepõlvest näiteks kui “pallikeste mängu”. Selles mängus saab iga osaleja paberi erinevate arvudega ning mängujuht loosib seejärel välja erinevaid numbreid. Mängija omakorda märgistab ära need arvud, mis väljaloosituga kokku langevad. Mängu võidab see, kellel kõik arvud esimesena kinni õnnestub katta.

Ka rulett on harilik õnnemäng, kuigi mõni võib teile rääkida, et ka ruletis võib mõne strateegiaga võitjaks tulla. Ei, pigem on ruleti puhul abiks intuitsioon või õnnelik juhus. Mängureeglid on väga lihtsad – sul tuleb ette ennustada, kus mööda ratast ringlev pallike seisma jääb. Kui oled eriti enesekindel võid pakkuda konkreetset arvu, kui aga alles õpid, piisab sellest, kui arvad, kas pall langeb punasele või mustale taskule. Kui oled esimest korda kasiinos, tasub kindlasti ruletirattal õnnemängudest maitse suhu saada.

Kaardimäng baccarat on kasiinodes samuti oma lihtsuse tõttu hinnatud. Kuigi mängus kasutatakse kaarte, on see siiski mäng, kus strateegiatest kasu pole. Baccarat’ iva seisneb selles, et kuigi mängite diileri (pankuri) vastu, siis pole teie eesmärk teda võita. Eesmärk on õigesti ära arvata, kumb võidab. Teete panuseid kas enda võidule, pankuri võidule või hoopis viigile. Seejärel jagatakse kaardid välja ning võitjaks osutub see, kelle kaartide summa on kaheksa või üheksa. Strateegiatest siin kasu pole, ent tasub meeles pidada, et kuigi esimese hooga võib näida, et oled võitja, siis tegelikult oled hoopis kaotaja, kui enne pankurile panustasid.

Muidugi ei ole need ainsad kasiinomängud, kus mängijad oma õnne või eelaimdust proovile saavad panna. Ent samas ei saa ilma õnneta läbi ka strateegiamängudes, samal ajal kui ruleti, bingo või baccarati puhul saab vabalt ilma strateegiata. Naudi lihtsalt kasiino atmosfääri ning looda parimat!