Mis on rulett?

Rulett on kasiinomäng, mis on saanud oma nime prantsuse keelest, kus tähendab väikest ratast. Ruletimängijad saavad panuseid teha kas ühele arvule; värvile; sellele, kas arv on paaris või paaritu ning arvugruppidele ehk näiteks sellele, kas tulemus on kõrge (19-36) või madal (1-18).
Mängu algus

Võidunumbri või -värvi välja selgitamiseks tõmbab krupjee ruletiratta käima ning tõmbab pallikese vastupidises suunas mööda ruletiratta välisküljel olevat rada käima. Lõpuks kaotab pallike oma inertsi, ruletiratas jääb aeglasemaks ning pallike peatub ühel punasel või mustal taskul, mida on vastavalt mänguliigile kokku 37 (prantsuse või euroopa rulett) või 38 (ameerika rulett).

Sisemised ja välimised panused

Ruletimängijatel on panuste tegemiseks erinevaid võimalusi. Valides “inside” panused, teete panuse konkreetsele taskule või väikesele hulgale võimalikele taskutele, kus pallike teie arvates maandub. Valides “outside” panused, tuleb panus teha korraga suuremale hulgale taskutele. Nii võid valida, kas tulemus on punane-must või paaris-paaritu. Koefitsient sõltub tõenäosusest, kui tihti mingi tulemuse saada võib ning “outside” panuste võidud on märgatavalt väiksemad.

Kasiinodes määratakse ruletilaual tavaliselt kindlaks minimaalne ja maksimaalne panus, mida teha võib. Sõltuvalt sisekorrast võivad kasiinod mängijate panuseid ühe ruletilaua juures eristada erinevat värvi žetoonidega. Mängijad võivad panuste tegemist jätkata ka siis, kui pallike alles veerleb, kuni hetkeni, mil diiler ütleb, et enam panuseid vastu ei võeta ehk rien ne va plus.

Mängu lõpp

Kui pallike on võidutaskul seisma jäänud, paneb diiler “dolly” ehk võitu tähistava märgi võitnud numbrile mängulaual. Kui “dolly” on laual, ei saa enam panuseid teha ning tehtud panuseid laualt ära võtta. Seejärel kogub diiler kõik kaotanud panused kas käe või vastava kaabitsaga kokku ning jagab laiali võidud. Kui diiler on maksete tegemise lõpetanud, võetakse märk laualt ning võitjad tohivad oma võidud kokku korjata ning uusi panuseid teha.