Netikasiino mängude tehniline külg

Tänapäeval levib internetis üha laiemalt hasartmängude mängimine. Paljud edukaimad kasiinod ja spordiennustuste portaalid avavad uusi kodulehti ja püüavad laiendada pakutavate teenuste valikut. Nüüdseks on netikasiinod arenenud nii kaugele, et meenutavad võimalikult hästi tavapärast kasiinot. Sageli tähendab see seda, et ainus erinevus päriskasiino ning netikasiino vahel on see, et mängija näeb ekraanil toimumas samu asju, aga pole lihtsalt ise kohal. Selline tulemus saavutatakse kõigi võimalike kasiinoprotsesside digitaliseerimisel, nii et mängijale oleks teenuse kasutamine võimalikult mugav. Kasutatakse väga huvitavaid tehnoloogilisi lahendusi. Järgnevalt toome näiteid Blackjacki ja ruleti kohta, et mõista, kuidas ekraanil nähtav tehniliselt toimib.

 

Kasiinos on Blackjacki mängimiseks tavaliselt vaja lauda, kaardipakki, mängijaid ning diilerit. Diiler tõmbab pakist kaarte, jagab need mängijatele, loeb nende punktid kokku ning jagab võitjatele žetoone. Netikasiinos, kui mäng toimub videosilla abil, toimib kõik samamoodi, ent paralleelselt peavad need toimingud käima ka digitaalselt, et mängija saaks võimalikult kiiresti järgmist mängu alustada ja otsuseid vastu võtta. Kõik see põhineb lihtsal skanneril, mis tuvastab kaardipakist väljavõetavad unikaalse vöötkoodiga kaardid. Skannitud kaartide järgi arvestatakse mängijate tulemus kiiresti ning mängijad ei pea ootama, millal diiler tulemusi kokku arvutab. Ühtlasi ei ole põhjust ka ise tulemusi kontrolli eesmärgil kokku lüüa.

 

Teise väga populaarse kasiinomängu ehk ruletitehnoloogia on pisut keerukam, põhinedes sensoritel. Nii nagu ka Blackjacki puhul, ei erine netikasiinode rulett millegi poolest hariliku kasiino ruletist. Netis toimuv rulett kergendab aga diileri tööd ning pakub mängijatele eeliseid. Tegelikult on netikasiinoka palju läbipaistvam ning pettuste suhtes kaitstum. Pallikese pöörlemist tajuvad sensorid ruletiratta siseküljel, aga tulemuse määravad kindlaks ruletiratta kohal olevad kaamerad ning sensorid ratta sees, mis kahepeale tulemuse õigesti kindlaks määravad. Nii otsustatakse mängija tehtud panuste järgi kiiresti võitja ning makstakse talle kohe võit välja.