Nõuandeid pokkerimänguks

Üks mu lemmikumaid kaardimänge on pokker. Sellest on saanud minu suur kirg ja hobi ning tahaksin oma teekonna jooksul õpitut ka teistega jagada. Minu arvates on see tarkade inimeste mäng ja et selles paremaks saada, on oluline harjutada ja selle kohta ka palju lugeda. Toon siin ära loetelu nõuannetest, mida olen ise siit ja sealt noppinud ja mis on mul aidanud oma mängu tunduvalt parandada.

Kui sul on käes tugev käsi, proovi tõsta mängu tempot – sellega kiirendad võidupanga kasvamist.

Jah, kui sul on tugev käsi, siis tasub tõsta panuseid ja mitte liiga kaua oma kaarte imetlema jääda. Sellega tekitad ka teistes tunde, et peab kiiremini otsustama ja nad on suurema tenäosusega võimelised panustega kaasa tulema. Loomulikult on ka alati risk, et sellisel juhul kõik foldivad, kuid see on tavaliselt alati riski väärt. Või isegi kui su kaardid ei ole ehk just tugevaim kombinatsioon, aga siiski tugevapoolne, on ka see siiski riskimist väärt. Ei tasu pikalt kõhklema jääda ja foldida ning pärast avastada, et oleksid ikkagi võinud võita.

Kui kõik kaardid laual on nähtavaks tehtud ja tahad veel panuse teha, peaksid kindel olema, kas su panusel on väärtust või on see bluff.

Vastasel juhul ei tohiks sa panust teha. Tuleb alati arvestada, et mis on laual ja mis võib teistel käes olla. Ei tasu jaburaid panuseid tegema hakata, kui laual on ohtlik kombinatsioon ja sa pole kindel, kas sinu käsi on siin tugevaim. Tavaliselt hakkavad viimase ringi ajal üle pakkuma just algajad mängijad ja saavad siinkohal valusasti vastu näppe. Kokkuvõttes ju enam ühetgi uut kaarti juurde ei tule ja kõik mängijad tevad, mis neil käes on.

Mängu algusepoole tasub julgemini bluffida kui mängu lõpus, kui kõik kaardid on avatud.

See on seotud ka eelmise punktiga. Mängu alguses kui alles 1 kaart on laual avatud, saab julgemini bluffima hakata, sillutades sellega teed hilisemateks bluffimisteks. Kui kõik kaardid on avatud, tasub bluffimisega ettevaatlik olla, kuna summad on siis kõige suuremad. Nö. Tasakaalustatud bluffimine pidavat kõige paremini toimima – et alustad vaikselt juba mängu alguses ja siis hiljem on seda usutavam teha. Ja et mida mäng edasi, seda vähem tuleb bluffida. Kui on rohkem huvi selle teema vastu, siis sellest on kirjutatud teve raamat: Matthew Janda “Applications of No-Limit Hold’em”.

Kokkuvõttes – pokker nõuab mängijalt palju

Pokker on selles suhtes nõudlik mäng, et siin loevad kõik su kogemused ja teadmised. Loeb, kui hästi tajud inimpsühholoogiat ja vastaste käitumist ja kui hästi suudad ka ennast vaos hoida. Poker – face on päris tõsine teema – enda käitumise ja mõtete kontrollimine on selles mängus üliolulised. Soovitan ka mujalt rohkem infot lugeda ja proffide intervjuusid lugeda, sealt saab ka häid uusi mõtteid juurde.

Varsti jälle! Seniks aga head pokkerikätt!