Populaarseimad kaardimängud internetikasiinos

Kaardimängud on inimeste jaoks põnevust ja hasarti tekitavad olnud juba sajandeid ning tänapäeval saavad need üha hoogu juurde. Aegumatud mängud nagu pokker ja Blackjack ei kao kuskile, pigem vastupidi – kaardimängud on kasiinode ühed edukaimad mängud. Mis põhjusel kaardimängud sedavõrd edukad on? Vaatamegi kohe lähemalt.

Strateegilised kaardimängud on kasiinode jaoks tulusad ja klientide jaoks põnevad mängud, kus saab lisaks õnnele panna proovile ka oma nutikus ja katsetada erinevaid lähenemisviise. Kui kaardimängu huviline on reeglitega põhjalikult kursis ja oskab edukalt kasutada oma teadmisi, siis on võimalik võita küllaltki kopsakaid summasid, mis pakuksid rõõmu vast igaühele.

Kuidas aga saada heaks mängijaks? Kuskohast ja mil viisil alustada? Milline kasiino valida? Internetikasiinodes tasub kindlasti kaardimänge proovida, enamasti on seda võimalik kätt proovida ka mänguraha eest. Nõnda saad esialgu harjutada, reegleid õppida ja oma teadmisi täiendada. Samas ei pea sa aga riskima veel mitte millegagi.

Kaks aegumatut mängu – pokker ja Blackjack

Igaühe jaoks, kes kaardimängudest veidikenegi teab, tulevad nimetused Blackjack ja pokker kahtlemata tuttavad ette. Kasiinodes on need mõlemad alati olemas, enamgi veel – tavaliselt on neil mängudel rohkesti mitmesuguseid eri variante. Mängida saab enamasti kas otse veebibrauseris või tuleb kaardimängu tarkvara laadida arvutisse. See võib esmapilgul tunduda tülikas, kuid tegelikult pakub arvutisse laetav tarkvara head mänguelamust, kuna graafika, helid ja muud mängunaudingut täiustavad asjaolud on suurepärasel tasemel.

Kui sa oled liikuv inimene ja kasutad sageli nutitelefoni või tahvelarvutit, siis on sul kindlasti hea teada, et paljud mängud on kättesaadavad ka nutiseadme kaudu, mis teeb mängimise veelgi mugavamaks. Liigu ringi ja mängi vahepeal kaarte, ükskõik kus!

Põgusalt reeglitest

Nii ühe kui teise kaardimängu reeglid on tegelikult küllaltki lihtsad ja isegi algaja saab põhiasjad üsnagi kiirelt selgeks. Selleks, et saada aga tõeliselt edukaks mängijaks, on tarvis häid oskusi ja ka palju-palju kogemusi. Kui üritada pokkerit mängida ilma reegleid korralikult tundmata, siis muutub võitmine ning igasugune areng keerukaks. Seega tasub aega kindlasti panustada ka õppimisele!

Pokkerimängu kõige olulisem tagamõte on tugevad kaardid, mõistagi tugevamad kui sinu vastastel. Õnnel on loomulikult ka selles mängus vägagi suur osa, sest on ju puhas juhus, mis just sinule kätte satub. Kuid ka strateegiad ja teadmisi ei maksa alahinnata. Kindlasti oled kuulnud „bluffimisest“. Ka see on üks asi, mis igaühel loomulikult ja kergesti välja ei tule, kuid see oskus aitaks võiduvõimalustele tugevalt kaasa. Bluff on siis täpsemalt olukord, kus püütakse kaasmängijatele jätta mulje nagu tugevaimad kaardid asuksid sinu käes.

Muidugi ei saa üle ega ümber minna erinevatest kaardikombinatsioonidest ehk „kätest“. Tugevaima käe saamiseks on tarvis kasutada omale kätte jagatud kaarte ja/või kombineerida neid lauale pandud avalike kaartidega. Kaardikombinatsioonid on (alustades tugevaimast): kuninglik mastirida, mastirida, nelik, maja, mast, rida, kolmik, kaks paari, üks paar ja tugev kaart. Parim käsi võidab, oska vaid edukalt ja õigesti kombineerida.

Blackjack on aga üks maailma populaarsematest kaardimängudest, mida mängitakse kasiino vastu. Mängus võib küll korraga olla mitu mängijat, aga igaüks neist mängib diileriga (milleks on kasiino), mitte teiste mängijatega.

Mängu põhilised variandid:

 • Saad esimese jagatud kahe kaardiga kokku täpselt 21 punkti (just see ongi Blackjack) nõnda, et diiler seda ei saa.
 • Saad tugevama punktiarvu kui diiler, kuid ei ületa 21 punkti.
 • Diiler „läheb lõhki“ ehk ületab 21 punkti.
 • Sina „lähed lõhki“ ehk ületad 21 punkti.

Selles mängus on samuti suur osa õnnel ja juhusel, kuid siiski ka mänguoskustel. Kaartide pakist väljatulek on igati juhuslik, kuid mängija saab luua endale mängustrateegia ja näiteks live-kasiinos pidada arvestust nende kaartide üle, mis on juba maha pandud. See muidugi nõuab head ja treenitud mälu.

Kaartide punktisummad

 • Ässa väärtus võib muutuda, see on diileri või mängija soovi põhjal kas 11 või 1 punkti.
 • Kõik pildikaardid annavad 10 punkti.
 • Kõik numbrikaardid annavad oma numbrile vastavas punktisumma (3 on kolm ja 2 kaks punkti jne)

Blackjackil on palju erisuguseid variante ja reeglite väiksemad nüansid võivad olla kohati natuke erinevad. Täpseid reegleid on kasulik enne kasiino veebilehelt uurida enne, kui asud päriselt mängima.

Kas valida mängimiseks internetikasiino?

Internetis on võimalik mängida tuhandeid erinevaid ja haaravaid kasiinomänge ning need on vägagi populaarsed. Aga kas tasub valida näiteks kaardimängudeks just nimelt online-kasiino? Kindlasti tasub ja toome kohe välja ka põhjused, miks.

Kõik on kuulnud kasiinode maja eelisest, mis tähendab kokkuvõtlikult seda, et kasiino peab alati jääma kasumisse. Kuid kaardimänge tasub internetikasiinodes mängida just seepärast, et nende puhul on maja eelis tunduvalt madalamal tasemel, kui muude mängude puhul. Näiteks slotte mängides on see palju kõrgemal.

Kaardimängud on arendavad ja nende puhul on võimalik kasutada ka strateegiaid. Mängides pead ju pidevalt mõtlema, tegema otsuseid ja rakendama oma kavalust. Lisaks aitab tohutul kaasa see, kui sa oled reeglid korralikult ära õppinud ja tead neid praktiliselt une pealt. Nõnda sinu võiduvõimalused kaardimängude puhul üha kasvavad. Internetikasiinos oled sa reaalselt sulle kõige mugavamas kohas (nt kodudiivanil) ja see on tõenäoliselt kõige pingevabam keskkond, mis aitab otsuseid teha rahulikult ja kaalutletult.

Veebikasiinod pakuvad pidevalt häid boonuseid ja muid võimalusi. Tasub silma peal hoida!

Mõnikord arvatakse, et interneti vahendusel tegutsedes peitutakse maailma eest varjule ja unustatakse reaalne suhtlemine ära. Tegelikult veebikasiinos kaardimänge mängides saad samuti seltskonnast osa, sul on võimalus suhelda mängijatega üle terve maailma ja leida uusi tuttavaidki.

Kaardimängudega on sul raha üle parem kontroll

Kui su lemmikmängud ongi kaardimängud, siis on sul ilmselt hea teada, et kaardimängude kaudu ei kulu sinu kasiinomänguks mõeldud raha liialt kiiresti. Kaardi- ja lauamängud on kordades tagasihoidlikuma tempoga kui näiteks slotid ja seetõttu saad kauem otsustada ning oled rohkem teadlik kulunud osast.

Kokkuvõtvad soovitused, kui sind huvitavad kaardimängud ja iseäranis pokker:

 • Enne, kui plaanid alustada päris reaalse raha peale mängimisega, siis parim nõuanne sinu jaoks on see, et kõigepealt võta ette põhjalik õppetöö – õpi peensusteni selgeks reeglid, kaardikombinatsioonid, külasta teemaga seotud interneti foorumeid, loe raamatuid ning artikleid ja vestle mõne juba kogenud mängijaga.
 • Alles nüüd on aeg proovida päriselt mängida, mugav on seda teha internetikasiinos.
 • Internetis mängides analüüsi vastasmängijate mängustiili.
 • Alusta väikeste panustega, nõnda saad veeta terve õhtu, kuid ei kaota märkimisväärset raha, saad väärtuslikke kogemusi ja meeldivaid elamusi.
 • Ära panuseid tõstma kiirusta. Tee seda alles siis, kui suudad väikeste panustega mängides jääda kindlalt plussi.
 • Treeni end kaarte õigel ajal maha panema. Hea pokkerimängija suudab seda teha ja see on väga vajalik, kuid raskelt tulev oskus.

Edukat katsetamist!