Ruleti A B C

Rulett on üks lihtsamaid kasiinomänge, mida mängida, kuna siin pole keerulisi strateegiaid ega mitmetahulisi reegleid, mida meelde jätta. Samas võib võtta harjumist panusevariantide rohkus, seeda väike eeltöö on ka selle mängu puhul vajalik.

Põhilised ruleti reegli

Rulett on lauamäng, mis koosneb suurest keerurattast, millel on kas 37 (Euroopa versioon) või 38 numbritaskut (Ameerika versioon – lisaks on topeltnulli tasku). Nullid on rohelised ja ülejäänud numbrid on jagatud võrdselt 18 – ks punaseks ja 18 – ks mustaks taskuks.

Diiler paneb kuuli keerlema rattaga vastupidises suunas ja number ning värv, millele kuul langeb, tähistab siis võidunumbrit ja -värvi. Enne kuuli keerlemapanekut teevad kõik mängijad panused kas värvile või numbrite kombinatsioonile, millel kohe ka lähemalt peatun.

Päriskasiinos vahetab iga mängija oma raha või zetoonid ruletizetoonide vastu ja nii saab iga mängija kindla värvi, et mängijaid oleks lihtsam eristada, kuid online kasiinos pole see muidugi vajalik.

Panuste variandid

Ruletis on peamiselt kahte tüüpi panused – ühed on need, mis tehakse kas kindlale numbrile või värvile ja teised panused hõlmavad suuremat numbrite gruppi. Mida laiemale grupile panustad, seda väiksem on ka võidusumma, kuid samas tõstab see jällegi võiduvõimalust.

Esimene variant on panustada kindlale numbrile.
Teine on panna panus kahe numbri vahele.
Kolmas on panus kolmele horisontaalselt üksteise järel asetsevale numbrile.
Siis on olemas panus neljale numbrile, mis on omavahel nurkapidi ühendatud.
Panust saab teha esimesele nelikule.
Siis on kuuenumbriline rida (read üksteise all).
Kaksteist numbrit tulbas vertikaalselt.
Panus tosinale 1 – 12, 13 – 24 ja 25 – 36.
Panus punasele värvile.
Panus mustale värvile.
Panus paaris või paaritule arvule.
Panus poolele lauale.

Kuidagi on saanud populaarseks arusaam, et kõige lollikindlam on panustada värvile: kas punane või must. Nende kahe vahel valides on võidu tõenäosus kõige suurem ja mängurõõmu peaks jätkuma kauemaks.

“Maja eelis” ja strateegiad

Üldiselt ei ole mängus rulett võimalik väga palju vingerdada, et maja eelisest üle olla. Samas on loodud terve hulk strateegiaid, mis teoorias peaks aitama pikas perspektiivis mängides majast võitu saada (aeg – ajalt ka suuri summasid kahjuks kaotades). Üldiselt on Euroopa ruletil maja eelis siiski väiksem, kuna sellel puudub üks kombinatsioon – topelt null. Statistika sõnul on Ameerika ruletil maja eelis 5.26%, kui aga Euroopa ruletil on see ainult 2,70%. Seega oleme me siin Euroopas siiski eelisseisus ja kokkuvõttes on rulett minu arvates siiski õnnemäng, mille idee on nautida pigem mängu ilu. Vahel on lahe sõpradega välja minnes õhtu lõpetuseks paar ringi ruletti lasta keerutada ja nagu loteriigi puhul – õnnele võimalus anda. Kuni me liiga jaburate panuste peale ei mängi ja saame aru, et alati on ka võimalus oma rahast ilma jääda, ei tohiks see kellelegi kahjulik olla.

Nii et soovin teile oskust nautida kasiinorõõme ja oskust vahet teha, et millise mänguga tasub raha teenimise eesmärgil tegeleda ja mille puhul on tegu siiski loterii – allegrii laadse tootega. Uute postitusteni!