Spordiennustuse suurimad väljakutsed

Me kõik teame, et spordiennustus on hasartmängutüüp, milles panustaja saatus on pea puhtalt tema enda kätes. Õnn mängib siin üpris väikest rolli. Otsused, mida panustaja teeb, on peamiseks määrajaks, et kas on võimalik spordiennustustega ka pikemas plaanis pidevalt raha teenida või mitte. Kuid et saada edukaks mänguriks, on siin vaja teha kõva eeltöö. Spordiennustusega pidevalt raha teenivaid inimesi pole kuigi palju. Kuid nad on olemas ja nad on väga pühendunud inimesed. Sellepärast tahangi kirjutada paarist oluliseimast väljakutsest, mis sellel teekonnal vastu võtta tuleb.

Õige mõtteviisi juurutamine

Enamus inimesi arvavad, et spordiennustus kujutab endast potentsiaalsele võidumeeskonnale panuse tegemist ja nii pidevalt panustades saab raha teenida. Mingis mõttes see ka nii on, kuid raha teenimise võti ei ole sugugi alati tõenäolisemale võidumeeskonnale panustamine.

Toon illustreeriva näite:
Oled panustamas tennisematšile kus mängija A võistleb mängija B-ga. Mängija A on maailma edetabelis hetkel 2. kohal, samas kui mängija B on maailmas alles 30. kohal.

Kummale mängijale teeksid panuse?
Ilmselge vastus on siinkohal, et mängija A – le, eksole? Ta on parem mängija ja tema võiduvõimalus on palju suurem. Seega aga ilmselt on kõik teinud panuse temale ja seega on mängija A võidu puhul võimalik võita 100 eurose panuse puhul vaid 1 euro. Ning mängija B – le pole keegi panustanud, seega tema võidu puhul oleks 100 eurose panusega võimalik võita 10000 eurot. Kuigi mängija A võit on üpris kindel, ei ole mõtet riskida nii suurt panust, et võita tühised kopikad. Mängijale B panustamine tuleb aga väga suure riskiga, kuna mängija on tunduvalt nõrgem.

Seega on võidutõenäosuste ja kihlveokontorite numbrite arvestamine väga oluline osa spordiennustaja igapäevast ning panuseid tasub ainult siis teha, kui numbrid on sinu kasuks. See tähendab, et vahel tuleb panustada oma sisetunde vastu – mitte alati sellele, kes suurema tõenäosusega võidab, vaid kui arvad, et nõrgem mängija võib üllatada, siis tasub talle teha panus.

Võitja tõenäosuse arvestamine

Me ei tea päris täpselt kunagi, et kes võistluse võidab – see muudab spordi erutavaks ja ilmselt poleks seda ka väga huvitav jälgida, kui iga kord teaksime, et mis juhtuma hakkab. Ennustamise koha pealt muidugi pole teadmatus just sama äge kui niisama mängu vaatamise seisukohalt. Spordis on alati üllatajaid ja seega tuleb iga infokillu uurimine sportlaste vormi, eelnevate tulemuste, isegi isiklike probleemide jne kohta panustamisel ainult kasuks. Mida rohkem suudad teha taustauuringut ja mida paremini ära arvata võistluse tegeliku võitja, seda paremini tead sa ka, kas ja kui suuri summasid on sul võimalik võita. Ja kuigi seda ilmselt ei saa kunagi päris 100% kindlalt ette ennustada, siis mida rohkem sa spordist tead ja võistlevate osapoolte kohta infot uurinud oled, seda suuremad on su võiduvõimalused.

Nii et süvenemises ja taustatöös peitub spordiennustuste peamine võti. Püüan seda ka ise meeles pidada, kui tahan mingit spontaanset panust hakata tegema ja hoian end tagasi. Kuidas see vanasõna oligi – 9 korda mõõda, 1 kord lõika.